Fotogalerie minizahrádekCrashíkův jedlý parapet 2016

Pěstujete na malém prostoru?Zde je místo pro Vaše parapety, balkóny a všechny menší prostory k pěstování.
crashik
Administrátor
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Crashíkův jedlý parapet 2016

Příspěvekod crashik » ned 05. čer 2016 15:56:11

Jelikož nebydlím v rodinném domě a ani v bytě s balkónem je mojí jedinou možností pěstovat si vlastní zeleninu a bylinky na třech parapetech. Vždy, když tuto informaci někomu sdělím, připadá mu to úsměvné - vždyť zelenina patří na pole a zahrady! V dnešní době to již není pravda a i Váš parapet se může proměnit v minizahrádku a celkem dobře se dokážete zásobit (alespoň z části) zdravou, vlastní (nejlépe bio :geek: ) zeleninou.

Nejdůležitější je mít správně orientované okno. Já mám okno na jihovýchod (slunce od východu do 14:00) a rostlinky vypadají spokojeně. Také je nutné dbát na výběr odrůd zeleniny - volíme kompaktní rostliny, které jsou označeny jako balkónové nebo zakrslé :lol: .

Takže co sadím letos na parapet:

13x Rajče - typ Vilma - cherry rajčátko balkonové červené
14x rajče - typ Ildi - rybízové rajčátko tyčkové žluté - seknul jsem se s výběrem
1x rajče -typ ildi - test! zasazené v čistém kokosovém substrátu
2x bazalka trpasličí
1x bazalka vytrvalá zelená
1x koupená sazenice papriky - odrůda Noname :mrgreen:

Co sadím na zahrádku k rodičům
1x máta dlouholistá
1x máta mandarinková
1x stévie - na slazení místo cukru :)
1x měsíček lékařský
1x heřmánek pravý
1x libeček lékařský
1x majoránka zahradní
1x petrželka kudrnka
1x česnek medvědí
1x dobromysl obecná
1x gurmánský rozmarýn lékařský
1x bazalka vytrvalá

Vybrané bylinky jsou zasazené v kyblíkách pro domácí přezimování. Bylinky hodlám namnožit a po rozrostení na zahradě umístit do bytu na parapet. Rád bych příští rok měl zabrané parapety vnitřní i vnější a alespoň přes léto se oprostit od supermárketové zeleniny :? ...

Již nyní se těším na domácí salát z cherry rajčátky, bazalkou a mozzarelou!

IMG_6346.jpg
Parapet 1. Paprika,bazalka trpasličí a rajčata typ vilma.

IMG_6339.jpg
Parapet č. 2 - Rajčata ildi a bazalka trpasličí.

IMG_6342.jpg
Rajčátko vilma - vnitřní parapet - test, zasazeno v čistém kokosovém substrátu.
Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.
crashik
Administrátor
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Aktualizace k 24.6.

Příspěvekod crashik » pát 24. čer 2016 17:41:19

Tak parapety si mi pěkně začínají rozrůstat. Na paprice jsou 4 krásné parpičky a rajčátka už mají spoustu zelených kuliček :) Rajčata typ ildi (tyčková) měla 60 cm a tak jsem část rozdal po známých a 8ks přesunul na zahrádku. Bylinky už jsou také na zahrádce, ale ty vyfotím příště (nějak jsem na to úplně zapoměl :mrgreen: ). Teploty na parapetu bývají velice vysoké, ale jak je vidět rostlinám to jen prospívá :idea:

Ještě se vyskytl problém v podobě smutnic, které neustále létají kolem mých rostlin, ale jelikož nechávám květináče dobře proschnout, drží se jejich populace na přiměřené míře a při těchto vedrech je jich opravdu jen maličko :|

Rostliny nyní hnojím hnojivem od společnosti Plagron. Alga bloom - květové hnojivo a alga grow růstové. Hnojivo je 100% BIO z mořských řas.
1.jpg
Paprika :)

IMG_6421.jpg
Rajčátka Cherry Vilma

IMG_6424.jpg
Detail rajčátek Vilma

IMG_6426.jpg
Pohled na celý parapet při zalévání
Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.

Zpět na “Fotogalerie minizahrádek”