Základní pěstitelské informacePěstování bez zalévání uměle

Základní informace o pěstování, které ocení každý zahrádkář.Zde je místo pro obecné dotazy ohledně pěstování.
Martina
Stav: Offline

Pěstování bez zalévání uměle

Příspěvekod Martina » sob 06. kvě 2017 15:20:31

Zkoušel jste někdo pěstování zeleniny (ze semínek) na pozemku bez zalévání? Jaký jste měl úspěch? Jakým způsobem jste to dělali? Ptám se pro případ, že je pozemek bez přípoje vody, a přesto by to chtělo vypěstovat něco na něm, když už je. Jsou to prvky permakultury. Předem děkuji za podněty

MOD EDIT: Přesunuto tak kam patří... Crashik
crashik
Administrátor
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pěstování bez zalévání uměle

Příspěvekod crashik » sob 13. kvě 2017 9:15:31

Ahoj, zatím zkušenost s permakulturou nemám žádnou. Ale zjistil jsem zajímavý poznatek na základě mých letošních experimentů :roll: . Letos na parapetě mám rostliny zasazeny ve vermikompostu (žížalí kompost,co mám doma) a tato půda si lépe drží vodu a obsahuje jedinečné žížalí enzymy 8-) . I když jsem zaléval jen napoprvé, tak semínka krásně naklíčila.

Takže to určitě bude i o typu půdy. Vermikompost jako základ a vidím, že i rostliny jsou mnohem silnější a stabilnější, i když bylo mnoho deštivých dnů.
Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.

Zpět na “Základní pěstitelské informace”